Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција - Part 2

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

9. Ален Делон

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

10. Чет Бејкер

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

11. Пабло Пикасо

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

12. Шон Конери

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

13. Волт Дизни

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

14. Анамарија Бенвенути

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

15. Мик Џегер

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

16. Софија Лорен и сестра ѝ Марија

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар