Ремек-дела во форма на торти што ќе ги задоволат сите ваши сетила

Вашата идеја и замисла за идеална торта најверојатно нема да остане иста откако ќе ги погледнете овие совршени ремек-дела кои се достојни за музеј. Тие се толку убави што ќе ви биде страв да ги изедете.

0-verodostojni-za-muzej-remek-delo-torti-koi-kje-gi-zadovolat-site-vashi-setila-www.kafepauzamk_

Заслугите за овие прекрасни торти припаѓаат на мајсторот и слаткарот Тортик Анушки. Тој секојдневно ја поттикнува фантазијата, но и апетитот на своите бројни Инстаграм следбеници.

1-verodostojni-za-muzej-remek-delo-torti-koi-kje-gi-zadovolat-site-vashi-setila-www.kafepauzamk_

Неговата популарност се заснова благодарение на мајсторски украсените убавици – вистински ѕвезди помеѓу тортите.

2-verodostojni-za-muzej-remek-delo-torti-koi-kje-gi-zadovolat-site-vashi-setila-www.kafepauzamk_

Скоро половина милион следбеници на Инстаграм го следат слаткарот. Ние можеме само длабоко да воздивнеме и да се надеваме дека еден ден на нашата маса ќе се пронајде една од овие совршени торти.

3-verodostojni-za-muzej-remek-delo-torti-koi-kje-gi-zadovolat-site-vashi-setila-www.kafepauzamk_

Продолжете на следната страница за да погледнете повеќе прекрасни креации од магичните раце на овој слаткар.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар