Разголени млади Русинки

Овие фотографии од разголени руски девојки се дело на Ирина Дејвис. Нејзината главна инспирација за оваа сесија се руските девојки од 40-тите и 50-тите години од минатиот век, бидејќи во тоа време, поради Втората светска војна тие биле научени да бидат цврсти и да работат напорно. За разлика од девојките во САД, кои во тоа време почнале да се разголуваат по фото-сесии, во Советскиот Сојуз, тоа се сметало за политички некоректно, декадентски и неморално.
Разголени млади РусинкиИдејата на Ирина е да ја прикаже природната убавина, сексапилноста и женственоста преку раскажување на приказната за кризата во рускиот национален идентитет.Разголени млади РусинкиРазголени млади РусинкиРазголени млади РусинкиРазголени млади РусинкиРазголени млади РусинкиРазголени млади РусинкиРазголени млади РусинкиРазголени млади РусинкиРазголени млади Русинки
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар