Растение кое секој би го посакал во својата канцеларија

Доколку сакате да имате растение на вашето работно биро, но не би знаеле баш да се грижите за него, тогаш со сигурност ќе ви се допадне овој креативен дизајн на корејскиот артист Зап. И покрај тоа што изгледа како обична саксија со листови, секој од нив е всушност пенкало направено од силикон.

Овој изум т.н. „Pooleaf“ доаѓа во три различни природни нијанси, а секое од нив чини 5 американски долари. И покрај тоа што полнењето цела саксија со цвеќиња може да биде малку скапо, сепак тоа ќе биде функционален и оригинален додаток на вашата канцеларија, на кој ќе се воодушевува секој клиент. Растение кој секој би го посакал во својата канцеларија Растение кој секој би го посакал во својата канцеларија Растение кој секој би го посакал во својата канцеларија Растение кој секој би го посакал во својата канцеларија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар