Прогресијата на еден уметник од 2 до 24 години

Автор: Ана Петровиќ

Понекогаш кога ќе погледнеме неверојатни уметнички дела, прво што ни паѓа напамет е вродената дарба која ја поседува самиот уметник. Овие фотографии се доказ за тоа дека секој може да создава воодушевувачка уметност доколку напорно работи на својот талент.

Џејк Локет е уметник којшто црта уште од 2-годишна возраст, а на неговиот веб-сајт објави галерија со фотографии од развојот на неговиот талент кој го поседува уште од своите најрани години.

1-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk

Секоја година неговата уметност се развива во нагорна линија, подобрувајќи се во техничка и креативна смисла – од детски цртежи и едноставни форми па сè до неверојатни надреалистични дела.

2-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 3-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 4-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 5-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 6-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 7-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 8-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 9-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 10-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 11-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 12-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 13-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 14-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 15-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 16-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 17-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 18-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 19-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 20-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 21-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 22-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk 23-progresijata-na-eden-umetnik-od-2-do-24-godini-kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар