Призматични фотографии од прекрасната Тоскана

Призматични фотографии од прекрасната Тоскана

Прекрасниот регион во централниот дел на Италија е атрактивна дестинација за многу туристи, но и за фотографи кои сакаат да фатат дел од тамошната убавина во нивните уметнички дела. Инспирација за својата работа во Тоскана пронашол и фотографот Аднан Бубало кој создал серија прозрачни фотографии карактеристични по начинот на кој се фатени различните слоеви, боите и светлината. Уживајте!

Призматични фотографии од прекрасната Тоскана Призматични фотографии од прекрасната Тоскана Призматични фотографии од прекрасната Тоскана Призматични фотографии од прекрасната Тоскана Призматични фотографии од прекрасната Тоскана Призматични фотографии од прекрасната Тоскана Призматични фотографии од прекрасната Тоскана Призматични фотографии од прекрасната Тоскана


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар