Познатите глумици и пејачки како секси модели

Никој не се сомнева во талентите на глумиците кои стигнале до Холивуд и познатите и успешни пејачки, но благодарение на славниот фотограф Микеланџело Ди Батиста, нивните таленти се прошируваат од светот на глумата и пеењето во светот на модата.

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Џесика Алба (1)

Фотографот кој живее во Лондон и Њујорк, ги фотографира познатите девојки од шоу-бизнисот, притоа давајќи им на сликите моќен моден шмек. Сите познати глумици и пејачки изгледаат секси и заводливо како вистински модели, па по овие фотосесии, со сигурност можат да го додадат фотомоделството во листата на интереси на нивните резимea.

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Џесика Алба (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Скарлет Јохансон (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Скарлет Јохансон (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Хилари Свонк (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Хилари Свонк (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Гвен Стефани (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Гвен Стефани (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Камерон Дијаз (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Камерон Дијаз (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Рејчел Мекадамс (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Рејчел Мекадамс (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Натали Портман (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Натали Портман (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Бијонсе Ноулс (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Бијонсе Ноулс (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Џенифер Лопез (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Џенифер Лопез (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Ева Лонгорија (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Ева Лонгорија (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Гвинет Палтроу (1)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Гвинет Палтроу (2)

Познатите глумици и пејачки како секси модели

Гвинет Палтроу (3)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар