Познати брендови на чудни локации

Она што го работи италијанскиот артист Филипо Минели може да се опише како нешто помеѓу уметничко дело и реалност. Ова не е баш улична уметност, но оди натаму. Тој дефинитивно знае да го привлече вниманието со неговите напишани зборови и нацртани логоа кои се појавуваат насекаде.
Познати брендови на чудни локацииЛогоата на „Епл“ и на „Фејсбук“ се нацртани на некои стари ѕидови, а „Гугл“ може да го видите на кинескиот ѕид, во црква и на детско игралиште. Неговата цел е да создаде контраст помеѓу зборовите и одбраните локации, за оној кој што ќе го види неговото дело да се запраша што сакал да каже авторот. Познати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локацииПознати брендови на чудни локации
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар