Погледнете како изгледа Дизниленд од птичја перспектива

Магичното кралство каде што можете да истражувате џунгли, да пловите со пирати, да нурнете под океанот и да ги запознаете принцезите од бајките е голема фантазија. Прекрасниот Дизниленд парк во Јужна Калифорнија им го овозможува ова на многу генерации. Не секој може да го посети, па погледнете ги овие прекрасни слики направени од птичја перспектива и уживајте.

Отворен е на 17 јули 1955 година

(1)poglednete-kako-izgleda-diznilend-od-ptichja-perspektiva-kafepauza.mk

Ова е единствениот парк кој бил дизајниран и изграден под надзор на Волт Дизни

(2)poglednete-kako-izgleda-diznilend-od-ptichja-perspektiva-kafepauza.mk

„Tomorrowland“ е создаден за да им дозволи на посетителите да погледнат во иднината

(3)poglednete-kako-izgleda-diznilend-od-ptichja-perspektiva-kafepauza.mk

Повеќе од 650 милиони луѓе го имаат посетено паркот од неговото отворање

(4)poglednete-kako-izgleda-diznilend-od-ptichja-perspektiva-kafepauza.mk

Дизниленд има вкупно 16,2 милиони посетители од 2013 година

(5)poglednete-kako-izgleda-diznilend-od-ptichja-perspektiva-kafepauza.mk

И плановите за Светот на Војна на Ѕвездите се предложени и тој ќе биде отворен во 2019 година

(6)poglednete-kako-izgleda-diznilend-od-ptichja-perspektiva-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар