Оживеани силуети

Ликови полни со детали, и тоа, деликатно исечени од црна хартија… Џо Бегли сигурно е трпелив уметник кој на овие ликови и предмети како да им вдахнал живот. Сите негови дела се достапни за продажба преку веб-сајтот Etsy. Погледнете:Оживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиОживеани силуетиАко се заинтересиравте малку повеќе за оваа необична уметност, погледнете како изгледа животот низ призма на минијатури преку креативните дела на Terada Mokei.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар