Овие кучиња неверојатно многу потсетуваат на познати поети и писатели

Фотографот Дан Банино раскажува како животот му се променил откако посвоил куче од домот за животни-бездомници. Тогаш сфатил колку други кучиња се во истата состојба – гладни, без љубов, грижа и заштита. Целта на оваа урнебесна фотосесија е да се поттикне свеста кај луѓето за животните кои немаат свој дом и луѓето да почнат почесто да вдомуваат животни.

Овие кучиња неверојатно многу потсетуваат на познати поети и писатели

Ернест Хемингвеј

Овие кучиња толку многу личат на најпознатите светски имиња во литературата, што ќе ве насмеат до солзи. Тука се Хемингвеј, Толстој, Буковски и многу други. Сами оценете ги сличностите.

Следете го Дан Банино на Инстаграм.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар