Одлични фотографии од најмалите суштества на светот

Автор: Ана Петровиќ

Украинскиот фотограф Вјачеслав Мишченко е вљубеник во природата, посебно во малите, слатки животинчиња и инсекти. Неговите неверојатни фотографии ги претставуваат дури и најморничавите видови на толку симпатичен начин, што на прв поглед ќе ве натераат да се вљубите во нив.

Одлични фотографии од најмалите суштества на светотБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар