Од ништо до куќа од соништата за само 6 недели

Понекогаш кога луѓето размислуваат за нивниот совршен дом, веруваат дека ќе им бидат потребни премногу пари за да можат да ги остварат сите замисли и идеи. Но, Стив Арин докажал дека постои исклучок од ова правило. За само 9.000 долари и 6 недели, тој успеал да го изгради својот дом од соништата во Тајланд.

Од ништо до куќа од соништата за само 6 недели

Почнувајќи од ништо, со помош на неговите пријатели за само 6.000 долари тие ја завршиле карабината на домот. Материјалите не се премногу скапи во Тајланд, но сепак оваа сума е неверојатно ниска за завршената работа. Останатите 3.000 долари биле потрошени за деталите. Погледнете како се движел целиот овој процес, чекор по чекор.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар