Очајни планети кои се соочуваат со секојдневни проблеми

Очајни планети кои се соочуваат со секојдневни проблеми

Неги Хаџналка е артистката која стои зад овој интересен и необичен проект. Таа се обидела да ги претстави планетите, месечината и сонцето со секојдневни човечки емоции и проблеми, притоа овозможувајќи ни и да научиме нешто повеќе за нив.

(0) Очајни планети кои се соочуваат со секојдневни проблеми

Исто како и на вас, така и на сонцето понекогаш му е потребен слободен ден. Од друга страна пак, колку пати сте се почувствувале тажно, како Уран? Гледајќи ги овие цртежи, можеме слободно да заклучиме дека ние не сме единствените кои доживуваме потешкотии во секојдневниот живот. Па, во кој од овие цртежи се пронаоѓате вие?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар