Новите канцеларии на „Гугл“ во Лондон

Сопствениците на Гугл, сакат нивните вработени да придонесуваат со брилијантни идеи, а за да им помогнат при тој процес секогаш се трудат тие да имаат интересен и несекојдневен работен простор. Пред краток период во лондонското претставништво во кое веќе работат 350 вработени, се отвори нов кат за техничките лица, наречен L4, кој по некои претпоставки е најмодерниот во светот.Новите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонКонференциските сали имаат аглеста гарнитура, ходниците се направени како на вселенскиот бродот „Enterprise“ од серијалот „Ѕвездени патеки“, а за време на паузите сите можат да се забавуваат во собата со билјард-маса и видеоигри.Новите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонКога од Гугл започнале да го прават овој работен простор, тие решиле да почнат од нула, па ги урнале сите ѕидови и го исфрлиле целиот мебел. Уникатниот изглед бил создаден само за вработените да бидат задоволни и да го даваат максимумот на работа.Новите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонЗа освежување за време на паузите тука може да се наиде на многу храна и пијалаци. Може да се пие кафе, кое го прават во 19 видови, а за јадење може да се седне во еден од четирите ресторани кои се целосно бесплатни.Новите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонИсто така, на овој кат има и фитнес-сала, звучно изолирана музичка соба во која има тапани и електрични гитари, а во собата за игри има билјард-маса, конзоли за играње и огромен телевизор.Новите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во ЛондонНовите канцеларии на „Гугл“ во Лондон

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Vodolija Reply

  zosto site rabotni mesta ne se vakvi 🙂

 2. Hristijan Reply

  Не ми се верува во Googe користат Aple airbook

  • Robert Reply

   Kje koristat shto sakaat, nemat svoj sopstven lansiran kom. ili OS.
   Chudno e ako videsh vo Microsoft kako koristat Apple OS(Macintosh).
   Sè si e vo red 🙂

 3. Блаже Reply

  Oва ти се вика ХР политика 🙂

Остави коментар