Нежно и инспиративно: Работен простор за кој полуде цел Инстаграм

Работниот простор кој освен место за работа содржи и полици за омилените чевли, потполно нè освои, не само нас, туку и милион девојки на Инстаграм. „Hello Fashion“ е името на блогот на кој го пронајдовме овој романтичен и инспиративен работен простор, кој стана сон на секоја ИТ девојка.

1-nezhno-i-inspirativno-raboten-prostor-za-koj-polude-celiot-instagram-www.kafepauza.mk_

Блогерката Кристина Ендру посветила дури два месеци уредувајќи го својот работен простор во кој ќе создава уште подобри модни постови. Во работниот простор доминираат нежните бои како што се беж и боја на праска, а Кристина навистина внимавала на секој детаљ: од цветните детали, рамките на сликите, па сè до розовото бушаво перниче на столот.

files

Она што посебно нè воодушеви е тоа што таа пронашла и совршено место за омилените високи потпетици. Сепак, високите потпетици се нашите најдобри пријателки, нели?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар