Неверојатни свадбени фотографии: Уметност каква што никогаш претходно не сте виделе

Многу често се кажува дека убавината е во очите на набљудувачот. Фотографот Питер Адамс-Шон е познат токму по тоа – тој прави фотографии од одразот во очите на гостите, овозможувајќи ни поглед кон самата свадба од нивна перспектива. Тој ја направил својата прва фотографија од овој вид во 2011 година и од тогаш не престанал. Погледнете дел од неговата неверојатна и уникатна работа…

(1) Неверојатни свадбени фотографии: Уметност каква што никогаш претходно не сте виделе


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар