Неверојатни слики со водени бои што ја доловуваат убавината на спомениците ширум светот

Полската архитектка и илустраторка Маја Вронска е позната по нејзините неверојатни слики со водени бои од познатите градови и архитектонски споменици околу светот.

Неверојатни слики со водени бои што ја доловуваат убавината на спомениците ширум светот

Илустрирајќи ги локациите во разни временски услови и разни периоди од годината, таа ја покажува својата неверојатна умешност со водените бои. Од нежните бои на Билбао, до силниот контраст во Њујорк, таа ја доловува атмосферата на секое место.

Сан Франциско

Неверојатни слики со водени бои што ја доловуваат убавината на спомениците ширум светот

Њујорк

Сан Франциско

Њујорк

Фиренца

Венеција

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар