Неверојатни пејсажи од лалињата во Холандија

Неверојатни пејсажи од лалињата во Холандија

Во 2015-та година Шанел Картел и Стево Дирнбергер решиле да го напуштат нивниот удобен живот во Јужна Африка и да тргнат на авантура околу светот. Посетиле над 40 држави, а нивните авантури ги споделуваат на нивниот блог. Последното патување им било во Холандија, и тоа токму во сезоната на лалињата.

Неверојатни пејсажи од лалињата во Холандија

Секоја година во средината на април, полињата со лалиња во Холандија се трансформираат во неверојатни колоритни пејсажи исполнети со над 7 милиони цветови од околу 1.500 различни видови.

Неверојатни пејсажи од лалињата во Холандија

Шанел и Стево го фотографирале овој неверојатен феномен. Нивните фотографии прикажуваат неверојатно море од розови, жолти, портокалови и црвени цветови.

Неверојатни пејсажи од лалињата во Холандија

Уживајте во прекрасните фотографии.

Неверојатни пејсажи од лалињата во Холандија

Неверојатни пејсажи од лалињата во Холандија

Неверојатни пејсажи од лалињата во Холандија

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар