Неверојатни фотографии од среќни мачки

Неверојатни фотографии од среќни мачки

Фотографката Маријана Зампиери го започнала овој проект во 2015-та година. Целта ѝ била да ги долови изразите на задоволство кај мачките.

Неверојатни фотографии од среќни мачки

„Ова е она што го сакам најмногу – кога мачките покажуваат некаков вид среќа. Многу луѓе велат дека мачките не се смеат како кучињата, но ова е доказ дека и тие се смеат!“

Неверојатни фотографии од среќни мачки

Во продолжение погледнете ги неверојатните фотографии што ќе ви го разубават денот.

Неверојатни фотографии од среќни мачки

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар