Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

Фотографот Џејмс Кервин го планирал неговото патување за Грузија цели 3 месеци. Кога почнал да се подготвува веќе почнал да фотографира напуштени градби неколку години. Фотографирал многу места низ Европа – Полска, Германија, Португалија… Но овој пат почувствувал дека треба да побара нешто уникатно, нешто што повторно ќе го разбуди авантуристот во него.

Патувајќи низ Грузија, тој го открил градот Абказија. Целото искуство било надреално. Минувале напуштени домови, фабрики со складишта и автомобили измешани со прекрасните планини и зелената вегетација. Погледнете ги неверојатните фотографии што ги направил овде.

1. Стара железничка станица

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

2. Напуштен ресторан во паркот

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

3. Крило од главната железница

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

4. Напуштен санаториум/хотел

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

5. Мал дрвен мост

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

6. Мост со шини во планините

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

7. Напуштен санаториум/хотел

Неверојатни фотографии од напуштениот град Абказија, Грузија

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар