Неверојатни фотографии на пар што патува низ светот за да си игра со архитектурата

Неверојатни фотографии на пар што патува низ светот за да си игра со архитектурата

Даниел Руеда и Ана Дејвис се креативна двојка од Шпанија. Тие патуваат низ светот и си играат со перспективата, геометријата и нивната камера. Тие ги фотографираат најинтересните страни на архитектурата, а нивните фотографии изгледаат како да се извлечени од некоја бајка.

(1)neverojatni-fotografii-na-par-koi-patuva-niz-svetot-za-da-si-igra-so-arhitekturata-kafepauza.mk

Даниел и Ана секогаш ги наоѓаат најинтересните начини на „комуницирање“ со архитектурата. Тие се ликови во нивниот минималистички свет, а ова само додава забавен ефект на веќе прекрасните фотографии.

(2)neverojatni-fotografii-na-par-koi-patuva-niz-svetot-za-da-si-igra-so-arhitekturata-kafepauza.mk

(3)neverojatni-fotografii-na-par-koi-patuva-niz-svetot-za-da-si-igra-so-arhitekturata-kafepauza.mk

(4)neverojatni-fotografii-na-par-koi-patuva-niz-svetot-za-da-si-igra-so-arhitekturata-kafepauza.mk

(5)neverojatni-fotografii-na-par-koi-patuva-niz-svetot-za-da-si-igra-so-arhitekturata-kafepauza.mk

(6)neverojatni-fotografii-na-par-koi-patuva-niz-svetot-za-da-si-igra-so-arhitekturata-kafepauza.mk

(7)neverojatni-fotografii-na-par-koi-patuva-niz-svetot-za-da-si-igra-so-arhitekturata-kafepauza.mk

(8)neverojatni-fotografii-na-par-koi-patuva-niz-svetot-za-da-si-igra-so-arhitekturata-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар