Неверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцки

Неверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцки

Првите „Лего“ коцки се произведени во 1949 година во Данска. Оттогаш, па се до денешен ден, тие се многу често употребувани од страна на уметници, скулптори и други креативци, кои со нив успеваат да направат фантастични дела. Пред некое време, можевте да погледнете како двајца другари, со помош на нив направиле имитации на сцени од филмот „Inception“. Овој пат повторно се задржуваме на филмскиот мотив. Погледнете ги овие феноменални изработки на постери од филмови за кои се заслужни дизајнерите од студиото „Old Red Jalopy“.Неверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцкиНеверојатни филмски постери изработени од „Лего“ коцки
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар