Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка

Џесика Шиба успеала да направи неодолива серија од фотографии на кои нејзиниот 2-годишен син и 7-месечното кутре спијат заедно. Откако го посвоила ова слатко кутре кое го нарекле Тео, таа брзо забележала дека тој многу се приврзал со сите членови од семејството. Но, едно пријателство брзо почнало да се истакнува.

Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка

Само 3 дена откако го донеле Тео дома, кутрето удобно се наместило врз Боу, најмалиот син на Џесика, додека таа го лулала за време на неговата попладневна дремка. Оваа случајна средба се претворила во секојдневна активност и таа преплавена со позитивни чувства на својот блог напишала:

„Наредниот ден Тео нè чекаше во мојата соба за неговиот нов попладневен ритуал и на тој начин започна нешто што единствено би можело да се опише како најубавото пријателство кое некогаш сум го видела.“

Од тој ден па натаму Боу и Тео постојано преспиваат заедно. Фотографиите кои Џесика ги објавува на Инстаграм покажуваат колку удобно тие се чувствуваат во нивните прегратки, цврсто спиејќи еден покрај друг по 2 часа секој ден. Возбудената мајка вели: „Оваа ситуација предизвикува срцето да ми експлодира од среќа.“

Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка Неодоливи фотографии од 2-годишно дете и мало кутре за време на нивната попладневна дремка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар