Нефилтрирана женска убавина

Гледајќи во фотографиите на лосанџелешкиот моден фотограф и уметник Мајкл Шмит, веднаш е воочливо дека тој преферира неговите сцени да изгледаат што е можно поприродно. Ниедна од неговите фотографии не делува исфорсирано и вештачко. Напротив, на нив, неговите модели изгледаат како да се чувствуваат удобно и релаксирано си ја работат нивната работа, позирајќи пред фото-објективот.

Нефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавина

Шмит настојува да ја „фати“ емоцијата, тој не се концентрира на прецизност и бистрина на фотографијата.

Нефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавина

Токму тие совршени сенки, одблесоците од сончевата светлина и магловитиот ефект кој го имаат неговите фотографии, ù дава уникатност на неговата работа.

Нефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавина

Шмит успева од моделите да извлече една природна, нефилтрирана убавина, сексапил и спонтаност, кој ретко се наоѓа во денешните „фотошопирани“ фотографии, на кој се „дошминкани“ и така пренашминканите модели.

Нефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавинаНефилтрирана женска убавина

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар