НАСА објави прекрасни фотографии од светот навечер

Сателитските слики од Земјата навечер ја будат љубопитноста кај луѓето веќе 25 години. Тие покажуваат како луѓето го менуваат изгледот на планетата и ја осветлуваат темнината. Но што ќе се случи ако научниците ги тргнат светлината од Месечината, огнови и другите извори на природна светлина и ги објавуваат овие фотографии секојдневно? Тим истражувачи од НАСА планира да го открие тоа оваа година. Погледнете ги фотографиите што ги имаат направено до сега.

(1)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(2)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(3)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(4)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(5)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(6)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(7)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(8)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(9)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

(10)nasa-objavi-prekrasni-fotografii-od-svetot-nokje-kafepauza.mk

Погледнете и како изгледа Централ Парк во Њујорк навечер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар