Најубавите метро станици во светот

Автор: Ана Петровиќ

Метроата ширум светот се најкористениот транзитен систем, кога се работи за јавниот превоз. Додека голем број од урбаните граѓани се навикнати да поминуваат низ темни и валкани метро станици, малкумина ја имаат таа среќа да го чекаат својот превоз на места со одлична, креативна архитектура. Во продолжение погледнете ги најубавите метро станици во светот.

1-najubavite-metro-stanici-vo-svetot-kafepauza.mk

Formosa Boulevard Station – Каохсуин, ТајванБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар