Надреални фото-илустрации инспирирани од детската имагинација

Во делата на францускиот фотограф, Алистер Магналдо (Alastair Magnaldo) детските соништа стануваат реалност. Секоја негова фотографија е приказна, во која главни јунаци се најмалите. Тие таму можат да се искачат на виножитото, да го избришат сонцето, да симнуваат ѕвезди…Надреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинација

„Сета своја енергија ја посветувам на овој фотографски пристап, исто како на мојот приватен живот, на мојата прекрасна сопруга и нашите три деца. Негувам визија за фотографија исполнета со светло и се обидувам тоа да го изразам во моите композиции, повремено користејќи боја за подобро поставување“, вели Алистер за својата уметност.

Надреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинацијаНадреални фотографии инспирирани од детската имагинација


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар