Нацртани сцени оживеани со елементи од природата

Малезискиот графички дизајнер Танг Чу Линг добил интересна идеја – да ги поврзе неговите монохроматски цртежи со различни ливчиња од природата, креирајќи богати сцени, кои излегуваат надвор од дводимензионалноста, a го спојуваат живото со неживото и сепак, успеваат да останат многу едноставни креации во молив-зелена варијанта.Нацртани сцени оживеани со елементи од природата

„За една сцена ми требаат околу 2-3 дена за да ја завршам, вклучително размислувањето за идејата, одбирањето на ливчињата, цртањето, и на крајот фаќањето на фотографиите“, Линг накратко го објаснува својот процес на работа.

Нацртани сцени оживеани со елементи од природата Нацртани сцени оживеани со елементи од природата Нацртани сцени оживеани со елементи од природата Нацртани сцени оживеани со елементи од природата Нацртани сцени оживеани со елементи од природата Нацртани сцени оживеани со елементи од природата Нацртани сцени оживеани со елементи од природата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар