Москва изгледа како бајка за време на зимата

За фотографката Кристина Макеева, нема поубав град од Москва.

„Москва е неверојатна – има толку многу градби со интересна историја, од кои голем дел се прекрасни и грди, со живописни бои и сиви. И точно пред Нова година, мојот град се претвора во божиќна бајка. Ве поканувам да ја погледнете оваа магична убавина“, пишува таа.

И навистина, нејзините фотографии нè носат во град што делува како да излегол директно од страниците на некоја зимска бајка. Затоа да не одложуваме – погледнете ги нејзините неверојатни фотографии и подгответе се да ја доживеете Москва во сосема поинакво светло.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар