Моќни фотографии од собите на деца од целиот свет

Џејмс Молисон е фотограф од Кенија кој пораснал во Англија, патувал низ светот и направил прекрасни фотографии од животот на децата низ целиот свет. Неговиот проект „Каде спијат децата“ ги раскажува приказните на најмалите преку нивните портрети и нивните детски соби. Погледнете ја разновидноста на фотографиите кои ќе ве однесат на вистинско емоционално патување низ светот.

Анонимен, 9, Брегот на слоновата коска

(1)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

(2)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

Каја, 4, Токио, Јапонија

(3)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

(4)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

Донг, 9, Јунан, Кина

(5)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

(6)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

Кана, 16, Токио, Јапонија

(7)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

(8)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

Индира, 7, Катманду, Непал

(9)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

(10)mokjni-fotografii-od-sobi-na-deca-niz-celiot-sveto-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар