Мексиканска илустраторка ни покажува дека живеењето сами може да биде фантастично

Мексиканска илустраторка ни покажува дека живеењето сами може да биде фантастично

Мексиканската илустраторка Идалиjа Канделас создава цртежи кои го опишуваат животот на жените кои живеат сами и кои знаат да уживаат во едноставните задоволства од животот. Идалија преку нејзините слики сака да покаже дека постои голема разлика помеѓу „осаменоста“ и „самостојноста“. Често знаеме да ги сожалуваме тие што живеат сами, но кој вели дека се осамени или несреќни? Погледнете ги нејзините интересни идеи и илустрации.

Можете целиот ден да го поминете облечени во вашата долна облека.

Можете целиот ден да го поминете облечени во вашата долна облека.

Може да читате во секоја позиција што ќе ја замислите. Никој нема да ве осуди.

Може да читате во секоја позиција што ќе ја замислите. Никој нема да ве осуди.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар