Мејкап артистка ги претвора своите усни во карактери од поп културата

Лаура Џенкинсон, мејкап артистка од Лондон, пронашла креативен начин за да ги покаже своите неверојатни вештини! Таа со помош на кармин и боја создава секакви видови карактери и цртани ликови од поп културата на своите усни. Започнувајќи од Дизни, до Игра на тронови, таа нема недостаток од идеи за следниот проекти, а нејзините 300 илјади следбеници на Инстаграм уживаат во секоја нова објава повеќе од претходната. Погледнете и самите колку е таа талентирана!

Погледнете ја и оваа талентирана мејкап артистка која се трансформира во страшни чудовишта и фиктивни ликови!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар