Мајка прави моќни фотографии од своите ќерки, покажувајќи ни дека силата е убавина

Кејт Паркер, фотографка од Атланта, Џорџија, е горда мајка на 2 ќерки (Ела, 9 и Елис, 6). Но, она што ја издвојува нејзината работа како фотограф од другите мајки кои прават фотографии од своите деца е начинот на кој таа ги претставува нив – како прекрасни воини. Името на оваа серија фотографии е „Strong Is The New Pretty“ и таа преку нив навистина споделува една моќна порака со светот.

(1) Мајка прави моќни фотографии од своите ќерки, покажувајќи ни дека силата е убавина

„Сакав оваа серија фотографии да ја покаже нивната смелост, сила и внатрешна убавина, исто онака како што навистина е. Моите девојчиња знаат дека се совршени такви какви што се. Тие се будалести, авантуристи, фрустрирани, среќни, ГЛАСНИ, атлети, бестрашни и забавни. На нив не им се потребни фризури, облека која одговара или пак, дури и да бидат чисти за да бидат сакани или прифатени. Силата е новата убавина.“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар