Мајка и ќерка изработуваат неодоливи копии на познати фустани

Мајка и ќерка изработуваат неодоливи копии на познати фустани

Секој ги посакува елегантните фустани од црвениот тепих, но има и такви кои си ги изработуваат дома. Енџи е професионален фотограф и страстен корисник на Инстаграм, која одлучила да ги покаже фустаните и костимите кои ги изработува заедно со својата неодолива 4–годишна ќеркичка.

Мајка и ќерка изработуваат неодоливи копии на познати фустаниМајка и ќерка изработуваат неодоливи копии на познати фустани

Фустаните и костимите се вистински одраз на моќта на креативноста, а ова прекрасно малечко девојче навистина умее да ги презентира. Двете црпат инспирација од црвениот тепих, емисиите за мода, како и популарните филмови. Не можете да одречете дека оваа млада дама е вистинска ѕвезда уште од малечки нозе.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар