Магична прошетка низ Лос Анџелес

Инспириран од љубовта кон својот роден град, фотографот Колин Рич го создал ова прекрасно дело со кое нè води на возбудлива прошетка низ улиците на Лос Анџелес. Покрај прикажувањето на бројни спектакуларни глетки од Градот на Ангелите, Колин во своето видео се обидува и да си поигра со транзицијата од ден кон ноќ во градот.

Магична прошетка низ Лос Анџелес

„Никогаш нема да ми здодее сликањето на транзицијата од ден кон ноќ во градот додека хоризонтот на исток е обоен во пурпурна боја, а халогенските светилки кои трепкаат во далечината полека ја совладуваат сè послабата сончева светлина,“ вели тој.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар