Луѓе фотографирани со сè што поседуваат

Можете ли вашиот материјален свет заедно со вас да го сместите на една единствена фотографија? Лицата кои се вклучиле во проектот на Швеѓанката Sannah Kvist успеале во тоа. Тие на едно место собрале сè што поседуваат и застанале пред објективот на фотографката од Гетеборг.(1) Луѓе фотографирани со сè што поседуваатСите овие лица ги обединува годината на раѓање, единствениот услов да се вклучат во проектот на Kvist. Родени се во 1980-тата. Најголемиот дел од нив или сè уште работат на сопствената доедукација или пред неколку години се осамостоиле, но недоволно долго за да стекнат имот, како на пример лицата кои се во 50-тите или 60-тите години од животот.(2) Луѓе фотографирани со сè што поседуваат(3) Луѓе фотографирани со сè што поседуваат(4) Луѓе фотографирани со сè што поседуваат(5) Луѓе фотографирани со сè што поседуваат(6) Луѓе фотографирани со сè што поседуваат(7) Луѓе фотографирани со сè што поседуваат(8) Луѓе фотографирани со сè што поседуваат


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар