Лондон во одразот на сопствената дождливост

Лондон во одразот на сопствената дождливост

Оние кои го посетиле Лондон добро знаат дека поради честите дождови, моментите на суво време во овој град се вистинска скапоценост. Кога врнежите ќе престанат, Гевин Хамонд, кој покрај многуте други таленти кои ги поседува, знае да прави и извонредни фотографии, излегува со фотоапаратот во рака и ја пронаоѓа убавината на својот роден град таму каде што најмалку може да се очекува.

Неговата црно-бела серија фотографии „Лондон во вирчиња“ ја доловува убавината на англиската метропола токму во вирчињата кои остануваат после дождот. Во нив се огледуваат дел од најпознатите симболи на Лондон, како Тауер Бриџ, Алберт Меморијал, Ројал Алберт Хол, и други.

Лондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливостЛондон во одразот на сопствената дождливост


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар