Креативно и интересно: Жена создава мали куќички за птиците кои ја посетуваат

Запознајте се со Џејда Фич, љубителка на птици која создава неверојатни куќички за нејзините мали пријатели. Создавани со љубов, овие куќички имаат прекрасни декорации. Фич ги закачува на нејзините прозорци, така што би можела да ги види малите пријатели кога доаѓаат со цел да ги фотографира и да ги снима.

Креативно и интересно: Жена создава мали куќички за птиците кои ја посетуваат

Овие куќички не се поставени во текот на целиот ден, затоа што не се водоотпорни. Фич ги остава надвор неколку часа во денот, а има постојани места за хранење во нејзиниот двор. Подолу погледнете некои од нејзините најкреативни изработки.

Креативно и интересно: Жена создава мали куќички за птиците кои ја посетуваат


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар