Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни

Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни

Компанијата за декорирање домови, Rainy Sunday, сместена во Сиднеј, е позната по своите прекрасни вазни и предмети. Иако речиси сите производи на компанијата се добро создадени и естетски современи, нејзината најнова креација, односно HOME Vase, може да се каже дека е најкреативната досега.

Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни

Вазните за домот се со едноставен дизајн, составени само од свиткани рамки и сад. Кога ќе се стави над садот, рамката, која има рамномерно распоредени дупки, ги држи сечените цвеќиња.

Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни

Со поддршка од иновативната структура, секоја вазна, без разлика колку е широка, кратка или слаба, нема да падне.

Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни

Иако во изборот на оваа компанија се теглите, сепак, тие охрабруваат и додавање нешто лично во целиот производ.

Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни

Нивните вазни се создадени за да изгледаат одлично со неколку цвеќиња, а од таму препорачуваат дека можете да користите каква било тегла или некој друг сад, а доколку сте доволно креативни, можете да правите свои комбинации со различни садови.

Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни

Нивната вазна е висока 24 сантиметри, широка е околу 38 сантиметри и длабока околу 28 сантиметри. Таа е достапна во нијанса на сина боја, жолта, зелена, црна и крем, а секоја рамка убаво ги надополнува цветните аранжмани.

Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар