Компјутерски звучки што ја менуваат формата

Компјутерски звучки што ја менуваат формата

Овие едноставни компјутерски звучници, креација на дизајнерот Карсон Леонг (Carson Leong), се без копче за прилагодување на јачината на звукот. Карактеристични се бидејќи од исправени и тенки, можат да станат широки и сплескани.

Компјутерски звучки што ја менуваат форматаКомпјутерски звучки што ја менуваат формата

Едноставно притиснете ги одозгора, на тој начин ширејќи ги сè додека не ја постигнете посакуваната гласност. Но, ако тие почнат да заличуваат повеќе на палачинки отколку на исправени конструкции, тогаш веројатно треба да ги поштедите вашите соседи и да инвестирате во добри слушалки.Компјутерски звучки што ја менуваат форматаКомпјутерски звучки што ја менуваат форматаКонцептот е всушност многу едноставен. Обвивката се лизга по должината на цилиндричен звучник, на тој начин, одредувајќи ја јачината на звукот.

Компјутерски звучки што ја менуваат форматаКомпјутерски звучки што ја менуваат форматаКомпјутерски звучки што ја менуваат формата


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар