Клучните разлики помеѓу туристите и патниците

Клучните разлики помеѓу туристите и патниците

Кои се најголемите разлики помеѓу турист и патник? Погледнете ја оваа серија едноставни илустрации кои даваат одлична интерпретација на одговорот на ова прашање. И доколку и вие сакате да престојувате во хотели и да имате ваш селфи стап, тогаш големи се шансите дека сте турист! Разгледајте ги овие споредби и размислете, дали има вистина во нив?

(1) Клучните разлики помеѓу туристите и патниците


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар