Ќе ве стопи: Сингл татко покажува каков е животот со дете преку топли илустрации

Децата навистина растат брзо. И родителите најчесто ги документираат нивните промени така што прават фотографии или видеа, но еден сингл татко од Тајван има посебен метод со чија помош се обидува засекогаш да запомни какво било чувството да се израснува момче. За да ги долови среќите и потешкотии од секојдневното родителство, Лан Шенгје, односно БЛУ, ги илустрира. Погледнете ја неговата неверојатна колекција што ќе ве натера веднаш да ги изгушкате вашите најмали!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар