Како би изгледале најзлобните негативци од Дизни цртаните во реалниот живот?

Благодарение на талентираните уметници, досега сме имале можност да видиме како би изгледале познатите принцеви и принцези од Дизни цртаните кога навистина би постоеле. Но, никогаш не сме виделе како би изгледале најзлобните негативци. Уметникот Јирка Ваатаинен сега ни го овозможи и тоа. Употребувајќи комбинација на дигитална композиција, фото-манипулација и дигитално боење, Ваатаинен на морничаво реалистичен начин ги прикажал Круела Де Вил, Капетан Кука, Урсула и многу други ликови кои ги обожаваме и покрај нивната темна страна.

Како би изгледале најзлобните негативци од Дизни цртаните во реалниот живот ?

Погледнете ги неговите најуспешни илустрации кои им дале живот на негативните ликови од Дизни…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар