Како би изгледале Дизни принцезите кога би биле мајки?

Како би изгледале Дизни принцезите кога би биле мајки?

Нашите омилени Дизни цртани филмови секогаш завршуваат на ист начин: Херојот или хероината ги надминуваат сите пречки и потоа заедно со својата најголема љубов живеат среќно до крајот на животот. Но, сте се запрашале ли некогаш што подразбира тоа „Среќно до крајот на животот“?

Како би изгледале Дизни принцезите кога би биле мајки?

Замислете си за момент дека за принцезите тоа значи основање на семејство. Погледнете ги следниве илустрации кои совршено прикажуваат како би изгледале тие кога би биле мајки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар