Јунаците од цртаните филмови вметнати во познати слики

Карактерите од цртаните филмови секогаш ни се претставени во испреплетени и возбудливи ситуации, затоа и толку ги сакаме. Дали некогаш сте се запрашале како тие би изгледале доколку ги вметнеме во малку посериозна средина. Ваквото задоволство нас ни го приредил индонезискиот артист Аган Харахап. Тој во познатите слики од Викторијанската ера, перфектно ги вметнал јунаците од нашите омилени цртани филмови од детството и добил одлични слики за паметење.Јунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати сликиЈунаците од цртаните филмови вметнати во познати слики

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар