Извонредни уметнички цртежи од архитектурата во Франција

Францускиот артист Николас Жоли создава прекрасни суптилни цртежи од различни пејзажи ширум светот. Но, неговата работа најмногу се концентрира на примамливата архитектура во Франција и туристите кои овие прекрасни места ги привлекуваат. Почнувајќи од Сорбона и Лувр во Париз, па сè до Пон де пјер во Бордо (домот на Жоли), сликарот успева да создаде извонредни уметнички дела обвиени со многу бои. Тој едноставно создава освежувачки поглед кон добро познатите места кој се одвојува од буквалната репрезентација и се граничи со апстрактното. Погледнете дел од неговата колекција…

Извонредни уметнички цртежи од архитектурата во ФранцијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар