Инстаграмер прави интересни фотографии со кои ни овозможува да патуваме низ времето

Дали некогаш сте се запрашале колку луѓе поминале низ токму истото место на коешто стоите сега? Со овие фотографии ќе се почувствувате како да гледате низ времето. Корисникот на Инстаграм Максим Завиалов прави инстант полароид фотографии кои итро ги држи во рака додека фотографира нови на истото место со својот ајфон. Одеднаш неговите фотографии ни кажуваат приказни за паралелни светови кои никогаш не сме знаеле дека постојат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар