Инстаграм профил кој ќе ве натера да се заљубите на прв поглед: Овошјето никогаш не изгледало толку привлечно

Ако сте едни од оние луѓе што не можат да се контролираат во близина на чоколадо, а свесни сте дека количината шеќер што тоа ја содржи не ви влијае добро, како на вашиот организам така и на вашата линија, тогаш за вас го пронајдовме идеалниот Инстаграм профил од кој ќе добиете оригинални идеи за вашата дневна доза здрав шеќер.

1-instagram-profil-koj-kje-ve-natera-da-se-zaljubite-na-prv-pogled-ovoshjeto-nikogash-ne-izgledalo-vaka-privlechno-www.kafepauza.mk_

Инстаграм профилот „Foodbites“ објавува фотографии од десерти кои се неверојатно примамливо аранжирани и здрави. Во рецептите како главна состојка се користи свежото овошје кое се сложува во естетско привлечни аранжмани во различни облици и бои.

3-instagram-profil-koj-kje-ve-natera-da-se-zaljubite-na-prv-pogled-ovoshjeto-nikogash-ne-izgledalo-vaka-privlechno-www.kafepauza.mk_

Освен овошјето кое е во главна улога во скоро секој рецепт, повремено можете да наидете и на рецепти во кои се наоѓаат и зеленчуци.

11-instagram-profil-koj-kje-ve-natera-da-se-zaljubite-na-prv-pogled-ovoshjeto-nikogash-ne-izgledalo-vaka-privlechno-www.kafepauza.mk_

Следниот пат кога ќе ви падне шеќерот, или само барате инспирација за десерти кои сакате да ги подготвите за вашите најблиски, тогаш задолжително посетете го овој Инстаграм профил.

4-instagram-profil-koj-kje-ve-natera-da-se-zaljubite-na-prv-pogled-ovoshjeto-nikogash-ne-izgledalo-vaka-privlechno-www.kafepauza.mk_2-instagram-profil-koj-kje-ve-natera-da-se-zaljubite-na-prv-pogled-ovoshjeto-nikogash-ne-izgledalo-vaka-privlechno-www.kafepauza.mk_5-instagram-profil-koj-kje-ve-natera-da-se-zaljubite-na-prv-pogled-ovoshjeto-nikogash-ne-izgledalo-vaka-privlechno-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за преостанатите идеи и пронајдете ја вашата инспирација во изобилството на бои и креации.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар