Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија

На прв поглед изгледа како на фотографијава да има брод врз кој удира голем бран, но тоа е во суштина паметно дизајнирана фонтана, која испушта вода низ голем број дупчиња. Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија Инспиративна фонтана во облик на брод во ВаленсијаЛоцирана крај плажата Плаја де ла Малвароса во Валенсија, Шпанија, оваа бродска фонтана создава илузија на бродска конструкција и едро од ликвиден млаз.
Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија Инспиративна фонтана во облик на брод во ВаленсијаИзгледа минималистички, импресивно, надреално и свежо, а се состои од многу едноставна идеја со неколку шипки кои исфрлаат вода и го „цртаат“ нејзиниот облик.Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија Инспиративна фонтана во облик на брод во ВаленсијаСличен ваков дизајн на фонтана е виден и на други места ширум светот, како таа во Португалија и во Израел, но се чини дека оваа во Валенсија привлекува најмногу странски туристи. Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија Инспиративна фонтана во облик на брод во ВаленсијаДоколку немате можност да ја посетите наскоро, можете во моментов да погледнете фантастичен поглед од 360 степени од нејзината структура на Гугл Мапс. Инспиративна фонтана во облик на брод во Валенсија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар